![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10469553
*
nr 1046 9553
Spegel
20-tal, höjd: 105 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2016
kl 19:43:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/7 15:24:15
1
600 kr
17/7 22:29:50
1
700 kr
18/7 17:30:04
2
700 kr
18/7 17:30:04
1
700 kr (Budbetjänt)
18/7 17:40:51
2
1.100 kr
18/7 19:38:21
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1046 9553
Spegel
20-tal, höjd: 105 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/7 15:24:15 | 1 | 600 kr |
17/7 22:29:50 | 1 | 700 kr |
18/7 17:30:04 | 2 | 700 kr |
18/7 17:30:04 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
18/7 17:40:51 | 2 | 1.100 kr |
18/7 19:38:21 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53